Inimesed ei ole sugugi ainus liik, kellel on võime armastada, vihata ja karta, tunda häbi, süütunnet ja jälestust või olla kaastundlik. Autor Frans de Waal alustab oma lugu šimpansimatriarh Mama ja bioloog Jan van Hooffi sõprusest ja tõestab seejärel paljude teiste värvikate näidete varal, kui sarnased on inimeste ja loomade emotsioonid. Silmiavav raamat paneb südant ja mõistust puudutades mõtlema, kuidas teisi elusolendeid paremini hinnata ja kohelda.
Aleksei Turovski, zooloogi ja zoosemiootiku saatesõnad raamatu tagakaanel: „Mulle on saanud osaks au vestelda Inglise kuninganna Elizabeth II-ga. Jutt oli koertest, hobustest ja ahvidest. Hüvastijätuks tõdes kuninganna, et päeva lõpus ei olegi me nii väga erinevad. Käesolev raamat tõestab nende sõnade õigsust teravmeelsel, teaduslikult pädeval ja meeli ning mõistust avardaval viisil. Nautige, kõrgemad primaadid!“
Frans de Waal on Hollandi-USA etoloog ja zooloog. Oma esimeses raamatus „Chimpanzee Politics“ („Šimpansipoliitika“, 1982) võrdles ta võimuvõitlusse kaasatud šimpanside intrigeerimist inimpoliitikute tegutsemisega. Sestpeale on ta saanud üheks maailma tuntuimaks bioloogiks, kes tõmbab oma raamatutes ja teadusartiklites paralleele primaatide ja inimeste käitumise vahele. Viimasel ajal on tema huvi keskendunud loomade koostööle, empaatia päritolule ja inimese moraalsuse evolutsioonile.
Raamatut illustreerivad autori joonistused ja fotod.
Mama viimane kallistus. Loomade emotsioonid ja mida me neist enda kohta teada saame
Frans de WaalOsta raamat Apollo raamatupoest!
Tõlkija: Indrek Rohtmets
Toimetaja: Eha Kõrge
Kujundaja: Villu Koskaru
312 lk