Lugu intellekti tulevikust on samahästi ka lugu kogu maailma tulevikust. Autor küsib olulisi küsimusi: mis näiteks juhtub siis, kui masinad ületavad inimesi üldintellektis? Kas inimkonda tabab seejärel häving? Samas nendib Bostrom, et esmalt peavad inimesed tehisintellekti ikkagi ise looma. Seega – kuidas tekitada
„kontrollitud plahvatus”?
„Me hetkel veel ei tea, kuidas inimese mõistus töötab, kuid on selge, et varem või hiljem suudame luua oma mõistusest nutikamaid masinaid. Nick Bostrom esitab sisuka ja ja kaalutletud visiooni sellest, mida superintellekt kaasa tuua võib ja mida me juba täna selle suhtes ette võtma peaksime. See on raamat kõigile, keda huvitab inimkonna tulevik,” arvab Jaan Aru, TÜ arvutiteaduse instituudi kaasprofessor.
Nick Bostrom on Rootsi juurtega filosoof, mitmekülgne teadlane ja Oxfordi ülikooli professor, kes juhib seal Inimkonna Tuleviku Instituuti. Ta on üle maailma tuntud esineja ja autor, kelle sulest on ilmunud üle 200 publikatsiooni. Käesoleva raamatuga pani ta aluse globaalsele diskussioonile tehisintellekti üle ja teda on korduvalt nimetatud maailma saja tippmõtleja hulka.
Superintellekt. Teed, ohud, strateegiad
Nick BostromOsta raamat Apollo raamatupoest!
Tõlkija: Andreas Ardus
Toimetaja: Margus Enno
Keeletoimetaja: Margit Raias
Kujundaja: Villu Koskaru
440 lk